Przedsiębiorcy działający na rzecz ochrony środowiska, w branży tak zwanych zielonych technologii, mają szansę na uzyskanie wsparcia finansowego ze strony Ministerstwa Środowiska. Umożliwia to wzięcie udziału w innowacyjnym projekcie „GREENEVO”. Na czym on polega?
Przedsiębiorcy działający aktywnie w branży zielonych technologii mogą uzyskać wszechstronne wsparcie od mentorów, w ramach konkursu „GREENEVO” realizowanego przez Ministerstwo Środowiska w Polsce.
Szóste podejście
Obecnie trwa 6. Edycja Programu Ministerstwa Środowiska „GREENEVO”.
Zgłoszenia do projektu przyjmowane są do 27 lutego 2015 włącznie.
Projekt GREENEVO przygotowany został z myślą o pomocy i wsparciu przedsiębiorców z Polski, funkcjonujących w obszarze zielonych technologii. Ma on na celu pomoc beneficjentom w poruszaniu się na rynkach międzynarodowych. Przedsiębiorcy biorący udział w kolejnych edycjach programu MŚ mają szansę na uzyskanie wszechstronnego wsparcia dla transferu ich technologii poza granicę naszego kraju.
Projekt „GREENEVO - Akcelerator Zielonych Technologii” ma za zadanie świadczyć pomoc przedsiębiorcom oferującym na rynku polskim i zagranicznym technologie korzystne dla środowiska naturalnego i jego ochrony. To pomoc także w komercjalizacji sprawdzonych rozwiązań.
Dotychczas, w pięciu ostatnich edycjach projektu wyróżniono 62 polskie przedsiębiorstwa, które zawarły 1273 transakcje w Polsce i 244 poza naszymi granicami.
Korzyści z uczestnictwa w projekcie
Laureaci, którzy zgłoszą najlepsze pomysły biznesowe do projektu Ministerstwa Środowiska „GREENEVO” otrzymają:
- możliwość uczestnictwa w organizowanych przez polski rząd misjach gospodarczych
- możliwość udziału w bezpłatnych szkoleniach ze sprzedaży, ochrony własności intelektualnej oraz dostępnych opcji finansowania działalności
- opcję stworzenia indywidualnych filmów promocyjnych o każdej z technologii
- stałe wsparcie ze strony ekspertów pracujących nad projektem „GREENEVO”
Dzięki zgłoszeniu do projektu „GREENEVO” laureaci będą mogli sprawniej poruszać się po rynkach międzynarodowych w zakresie wdrażania nowych i komercjalizowania istniejących rozwiązań korzystnych dla ochrony przyrody. Będą wspierani w przygotowywaniu konkurencyjnej oferty technologicznej do transferu za granicę i uzyskają pomoc w pozyskaniu w późniejszym czasie strategicznych partnerów z zagranicy.