W wielu Urzędach Pracy w całej Polsce organizowane są co pewien czas nabory wniosków o dofinansowanie podjęcia działalności pozarolniczej. Taki nabór już w czerwcu tego roku rozpocznie się w Urzędzie Pracy w Warszawie.
W Warszawie w dniach od 6 do 10 czerwca 2016 roku bezrobotni z I lub II profilem pomocy zarejestrowani w Urzędzie Pracy m.st. Warszawy, będą mogli ubiegać się o maksymalnie 16 000 zł dotacji na podjęcie własnej działalności pozarolniczej.
Jednorazowe środki na swoją firmę
Urząd Pracy miasta stołecznego Warszawy w dniach od 6 do 10 czerwca 2016 roku przeprowadzi nabór wniosków o przyznanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej. Program kierowany jest wyłącznie do osób bezrobotnych, które są zarejestrowane w Urzędzie Pracy m.st. Warszawy oraz posiadają ustalony I lub II profil pomocy i Indywidualny Plan Działania.
Taki plan można ustalić podczas spotkania z doradcą zawodowym w urzędzie. Wystarczy zgłosić się na rozmowę. Wnioski o dofinansowanie założenia własnej firmy można składać w wyżej wymienionym terminie osobiście, kurierem lub drogą pocztową. Co istotne, o przyznaniu środków będzie decydowała data wpływu wniosku do urzędu. Warto więc się pospieszyć.
Maksymalna wysokość środków, o jakie można wnioskować w Urzędzie Pracy m.st. Warszawy, wynosi 16 000 zł.
Jak przygotować wniosek?
Osoby, które są uprawnione do ubiegania się o środki na podjęcie pozarolniczej działalności gospodarczej z Urzędu Pracy m.st. Warszawy, powinny wypełnić pobrany ze strony urzędu wniosek, w którym wskażą:
- kwotę, o którą wnioskują,
- zamierzony rodzaj działalności gospodarczej, jaką chcą podjąć,
- przewidywane efekty ekonomiczne prowadzenia działalności gospodarczej w założonym okresie,
- plan finansowy, uwzględniający wydatki związane z podjęciem działalności oraz źródła ich finansowania,
- specyfikację i harmonogram zakupów w ramach wnioskowanych środków finansowych,
- rodzaje załączników do wniosku.
Wniosek powinien być spójnym, prezentować kompletną, dobrze przemyślaną koncepcję przedsięwzięcia oraz dawać jasny obraz rynku, na którym z założenia ma być prowadzona działalność. Wnioskodawca powinien zaplanować poszczególne kroki prowadzące do podjęcia i realizacji pozarolniczej działalności gospodarczej. Wniosek właściwie jest opisową formą biznesplanu, osadzoną w realiach.