Sprzęt poleasingowy ma jedną, poważną zaletę - jest tańszy niż nowy. Taka jego cecha powoduje, że wielu przedsiębiorców, zwłaszcza w małych i średnich firmach, rozważa możliwość zakupu takiego sprzętu na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej.
Sprzęt poleasingowy jest tańszy, niż nowy i wolniej traci na wartości w dalszym etapie jego użytkowania. Kupując taki sprzęt zawsze sprawdzajmy jego stan techniczny i dokumentację.
Plusy i minusy
Nie ulega wątpliwości, że sprzęt poleasingowy - maszyny, urządzenia, wyposażenie, sprzęt komputerowy czy nawet samochody, będą tańsze niż nowe, ale kupujący musi liczyć się z tym, że ewentualnie zdecyduje się na zakup używanych środków trwałych do swojej firmy. Jeśli poszukuje oszczędności na początku swojej biznesowej drogi, poleasingowe sprzęty pozostające we władaniu firm leasingowych są dla niego dobrą propozycją. Być może w dużych firmach, które przeznaczają na inwestycje większą część swoich zysków, poleasingowy sprzęt nie będzie w ogóle brany pod uwagę ze względu na jego stopień zużycia.
Cena jest głównym powodem, dla którego przedsiębiorcy decydują się na zakup sprzętu poleasingowego.
Za zaletę należy uznać fakt, że można za niską cenę nabyć najwyższej klasy, markowe produkty znanych firm. Jeśli kupujemy komputery z leasingu, najczęściej za niską cenę możemy nabyć nie tylko solidny sprzęt, ale i oprogramowanie, np. legalny system operacyjny. Minusem takiego sprzętu jest stopień zużycia, często niemożliwe do odkrycia usterki, które mogą zaważyć na poprawnym funkcjonowaniu urządzeń.
Szukasz leasingu?
Wypełnij formularz »
Zakup poleasingowych sprzętów może być uznany za świetną inwestycję, zwłaszcza w przypadku elektroniki, ponieważ takie sprzęty nie będą obciążone tak wyraźnym spadkiem wartości jak w przypadku nowych egzemplarzy, a mogą całkowicie dorównywać im swoją funkcjonalnością.
Jak kupować sprzęt poleasingowy? Czytaj więcej »
- strona:
- 1
- 2