Tu jesteś: Podobne artykuły

 

Artykuły podobne do: Co sprawdza fiskus?

Obowiązki pracodawcy związane z kontrolą PIP

dodał : Karol Schwann, 03-10-2008

Każdy pracodawca może zostać skontrolowany pod kątem przestrzegania przepisów prawa pracy przez Państwową Inspekcję Pracy.

(więcej)

Kontrola służbowych komputerów

dodał : Karol Schwann, 29-08-2008
Pracodawca stosujący na służbowych komputerach oprogramowanie kontrolujące wydajność i jakość pracy powinien o tym fakcie poinformować pracowników przy tych komputerach pracujących. (więcej)

Fiskus ma 5 lat na sprawdzenie zeznania

dodał : Kamil Świętoń, 25-08-2008
Urząd Skarbowy ma czas do pięciu lat na sprawdzenie zeznań podatkowych. Do czasu zanim to zrobi, podatnik może złożyć korektę, jeśli jego zeznanie tego wymaga. Tak więc deklaracja złożona w tym roku musi być sprawdzona przez fiskus do końca 2013 roku. (więcej)

Drobne błędy a uznanie księgi za nierzetelną

dodał : Kamil Świętoń, 18-08-2008
Nikt nie jest nieomylny, błędy mogą się zdarzyć nawet w księdze przychodów i rozchodów. Nie wszystkie jednak powodują, że kontrolerzy mogą uznać księgę za nierzetelną. (więcej)

Fiskus skontroluje twoich reklamodawców

dodał : Jakub Noch, 13-08-2008
Wydawcy prasy, nadawcy radiowi i telewizyjni, ale także prowadzący portale internetowe, zostaną zobowiązani do udzielania fiskusowi informacji o firmach, które zamieszczają reklamy na ich łamach. Odmowa przekazania takiej informacji zakończy się nałożeniem kary. (więcej)

Policja dla fiskusa

dodał : Aleksandra Nowak, 11-08-2008
Tzw. szara strefa, czyli osoby i firmy nie płacące podatków, mają zostać już we wrześniu ścigane przez specjalne piony policyjne, powstałe we wszystkich urzędach kontroli skarbowej. (więcej)
Rząd rozpatruje likwidację kolejnego obciążenia nękającego przedsiębiorców. Tym razem walka z wszechwładną biurokracją ma oznaczać ustawowe skrócenie czasu kontroli przeprowadzanych w firmach, a także wprowadzenia zakazu wkraczania do firmy kilku inspekcji w tym samym czasie. Urzeczywistnić ma się wreszcie również możliwość zarejestrowania biznesu w słynnym „jednym okienku”. (więcej)
Nadchodzi zmiana przepisów dotyczących opłat za wydawanie interpretacji podatkowych. Ich wejście w życie przyniesie obniżkę opłat za tę operację, a także zmieni zasady jej zwrotu, w przypadku, gdy doszło do nadpłaty. (więcej)

Gdy urzędnik spóźnia się z decyzją

dodał : Wydawnictwo Wiedza i Praktyka, 30-07-2008
Przedsiębiorcy nie muszą się czuć bezsilni w walce z urzędniczą opieszałością. Gdy organy administracji publicznej nie wykonują w terminie swoich obowiązków, mogą oni dochodzić swoich praw. (więcej)

Uprawnienia kontrolujących inspektorów

dodał : Kamil Świętoń, 26-06-2008
Na wizytę inspektorów sanitarnych, pracy, handlowych, a w niektórych przypadkach nawet i weterynaryjnych, trzeba być gotowym zawsze. Jakie mają uprawnienia? (więcej)

Jesteś człowiekiem biznesu?
Więc nie zwlekaj!

Zarejestruj się
Zyskujesz :
  • - znajomości osób z branży i nie tylko
  • - darmowy dostęp do forum z cennymi poradami i naszą pomocą
  • - prawdziwy portal społecznościowy dla ludzi związanych z szeroko rozumianym biznesem