Tu jesteś: Podobne artykuły

Porady dla Firm

 

Podatnik i jego prawa

dodał : Izabela Długołęcka, 21-04-2007

Podatnicy, którym zdarzy się być stroną w postępowaniu przed urzędem skarbowym nie są skazani wyłącznie na bierne przyglądanie się poczynaniom urzędników. Mogą korzystać z wielu uprawnień. 

(więcej)

Skomplikowane podatki

dodał : Anna Maria Sierpińska, 22-03-2007
Polski przedsiębiorca potrzebuje na wypełnienie swoich zobowiązań podatkowych średnio 175-ciu godzin rocznie - wynika z raportu firmy doradczej PricewaterhouseCoopers. (więcej)
Wejście Polski do UE oraz otwarcie rynków pracy państw europejskich dla Polaków stały się zachętą do wyjazdu dla wielu z naszych rodaków. Jednym z takich krajów jest Wielka Brytania. Według różnych szacunków obecnie pracuje tam od 300 do 400 tys. Polaków. Ta liczba jest wystarczającym argument, aby poświęcić im chwilę uwagi i pomóc przejść przez gąszcz przepisów dotyczących rozliczeń z polskim fiskusem. (więcej)

Premier pokaże długo oczekiwane ustawy

dodał : Dominika Sobiecka, 17-03-2007
W poniedziałek premier Kaczyński ma zaprezentować pierwsze projekty z pakietu Kluski. Premier chce z tej okazji zorganizować konferencję w budynku giełdy.
(więcej)

Związkowcy są przeciwni reformie skarbówki

dodał : Paulina Korycińska, 12-03-2007
Dzisiaj ma dojść do narady szefów związków zawodowych działających przy resorcie finansów, na której zostanie ustalone stanowisko w sprawie planowanego połączenia urzędów celnych ze skarbowymi i weryfikacją zatrudnienia.- poinformował „Puls Biznesu”. (więcej)

Mech krytykuje pomysły podatkowe Gilowskiej

dodał : Małgorzata Woźniczko, 12-03-2007
Cezary Mech, współautor programu gospodarczego PiS, krytykuje w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" politykę podatkową wicepremier Zyty Gilowskiej. (więcej)

O czym musisz pamiętać, instalując kasę fiskalną

dodał : Rafał Kuciński, 06-03-2007
Przede wszystkim pamiętaj, że przed rozpoczęciem ewidencjonowania powinieneś złożyć do urzędu skarbowego pisemne oświadczenie o planowanej liczbie kas, jakie zamierzasz wykorzystywać w prowadzonej działalności. (więcej)
Od 1 stycznia 2007 r. nie wnosisz już opłaty skarbowej w przypadku składania podań i załączników do nich. Nadal jednak masz obowiązek uiścić opłatę wtedy, gdy wydawane są na Twój wniosek zaświadczenie, pozwolenie, zezwolenie lub koncesja. Sprawdź, jak wnieść opłatę skarbową i ją udokumentować, skoro nie obowiązują już znaki opłaty skarbowej. (więcej)

Praktyczne aspekty rozliczenia nadpłaty podatku

dodał : Krzysztof Biernacki, 21-02-2007
W praktyce funkcjonowania przepisów o rozliczeniu nadpłaty podatku pojawiają się wątpliwości, jak daną nadpłatę rozliczyć w sytuacji ciążących na podatniku lub płatniku innych zobowiązań podatkowoprawnych. (więcej)
Podatnicy często borykają się z problemem dotyczącym otrzymania w danej partii towaru towarów wadliwych, które podlegają reklamacji lub ewentualnym zwrotom. Otrzymanie faktury dokumentującej nabycie tych towarów powoduje, że podatnicy często mają wątpliwości czy VAT z takich faktur podlega odliczeniu w całości, czy może jedynie w tej części, która dotyczy towarów nieobjętych wadami. (więcej)

Jesteś człowiekiem biznesu?
Więc nie zwlekaj!

Zarejestruj się
Zyskujesz :
  • - znajomości osób z branży i nie tylko
  • - darmowy dostęp do forum z cennymi poradami i naszą pomocą
  • - prawdziwy portal społecznościowy dla ludzi związanych z szeroko rozumianym biznesem