Tu jesteś: Biznes Wiadomości / Gospodarka

Gospodarka

Zobacz także jako kanały RSS

Artykuły

Ponad 60% Polaków zamierza pracować po osiągnięciu wieku emerytalnego. Tak przynajmniej wynika z sondy, którą na przełomie lipca i sierpnia przeprowadzono wśród użytkowników portalu rynekpracy.pl. Internautów zapytano o chęć kontynuowania kariery po przekroczeniu 60 lub 65 roku życia. Odpowiedzi negatywne znalazły się w mniejszości. Zdecydowaną dezaprobatę zgłosił co piąty ankietowany.
(więcej)
Polska gospodarka przyspiesza dodał : Roman Przasnyski, główny analityk Gold Finance, 31-08-2010
Według informacji Głównego Urzędu Statystycznego, polska gospodarka wzrosła w drugim kwartale o 3,5 proc. Nie widać więc na razie żadnych oznak osłabienia. Wręcz przeciwnie, mamy wyraźne przyspieszenie w porównaniu do poprzednich kwartałów.
(więcej)
Dłużnicy są nam winni miliardy złotych dodał : Arkadiusz Caryk, 23-08-2010
Ponad 3 miliardy złotych winne są Polsce inne kraje, które zaciągnęły od nas pożyczki przed 1989 r. To pozostałość m.in. po latach 70- tych, w czasie których nie tylko sami się zadłużyliśmy, ale również wielokrotnie pożyczaliśmy innym – pisze „Gazeta Wyborcza”.
(więcej)
Zatrudnienie rośnie coraz szybciej, płace wyhamowały dodał : Roman Przasnyski, główny analityk Gold Finance, 20-08-2010
Opublikowane 17 lipca br. dane Głównego Urzędu Statystycznego wskazują na dalszą poprawę na rynku pracy. W lipcu zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw zwiększyło się w porównaniu do tego samego miesiąca ubiegłego roku o 1,4 proc. Takiej właśnie dynamiki spodziewali się ekonomiści. Rozczarowały za to płace. Średnie wynagrodzenie w firmach zwiększyło się bowiem o 2,1 proc., podczas gdy liczono na jego wzrost o 3,9 proc.
(więcej)
Ceny spadły po raz pierwszy od półtora roku dodał : Roman Przasnyski, główny analityk Gold Finance, 16-08-2010
Obawy, związane ze wzrostem inflacji na razie nie sprawdzają się. W lipcu, po raz pierwszy od grudnia 2008 r., ceny towarów i usług konsumpcyjnych były niższe, niż w poprzednim miesiącu. W porównaniu do lipca ubiegłego roku ich wskaźnik wzrósł o 2 proc. Spodziewano się jego wzrostu o 2,2 proc. Czerwcowy, nieoczekiwany skok o 2,3 proc., okazał się jedynie zjawiskiem przejściowym. Lipcowy poziom inflacji jest najniższy od lutego 2007 r.
(więcej)

Jesteś człowiekiem biznesu?
Więc nie zwlekaj!

Zyskujesz :
  • - znajomości osób z branży i nie tylko
  • - darmowy dostęp do forum z cennymi poradami i naszą pomocą
  • - prawdziwy portal społecznościowy dla ludzi związanych z szeroko rozumianym biznesem