 |
 |
PODOBNE TEMATY |
|
|
|
| Za błąd w rozliczeniu 30 proc. podatku więcej |
 |
 |
 |
| Autor: Kamil Świętoń |
13-01-2008 |
|
|
|
|
Jeśli zrobimy błędy w rozliczaniu podatku VAT, może nas to drogo kosztować. Wystąpi nie tylko konieczność zapłaty zaległości podatkowej z odsetkami, ale także dodatkowo zapłatę 30 proc. sankcji. Są sposoby na uniknięcie kary.
W jakich sytuacjach może to nastąpić? Jeżeli podatnik w złożonej deklaracji podatkowej wykazał kwotę zobowiązania podatkowego niższą od kwoty należnej lub wykazał kwotę zwrotu różnicy podatku lub zwrotu podatku naliczonego wyższą od kwoty należnej - wówczas jest podstawa do naliczenia kary.
Warto wiedzieć, że jeżeli zaniżenie podatku należnego za dany okres jest wynikiem wykazania podatku należnego poprzednich okresach rozliczeniowych, sankcji nie nalicza się.
W jaki sposób możemy uniknąć kary? Możliwe jest to w przypadku złożenia korekty błędnej deklaracji i uiszczenia zaległości podatkowej wraz z odsetkami za zwłokę.
|