dodaj do ulubionych

ustaw jako startową

Strona Główna    |    Praca    |    Reklama    |   Kontakt

Czwartek, 20. listopada 2008

Porady dla Firm
Biznes Wiadomości
Podatki
Pomysł na Biznes
Biznesplan
Spółki
Moja Firma
Marketing i Reklama
Jak założyć firmę
Formularze Podatkowe, umowy
Wskaźniki, progi podatkowe
Kalkulatory VAT, NIP i inne
Biznes Forum
Kalendarz podatkowy
Newsletter
Szkolenia biznesowe
Wiadomości na Twojej stronie
Giełda Biznes Ofert
Centrum Finansowe
Kanały RSS
W jaki sposób dążysz do zwiększenia oglądalności Twojej strony firmowej?
Zakup reklamy
Pozycjonowanie w wyszukiwarkach
Marketing wirusowy
Nie przejmuje się tym
Nie mam strony firmowej

 

Tu jesteś : Waluty: Kpmentarz popołudniowy 07-01-2008

PODOBNE TEMATY
 
31-10-2008  |  Co się stało ze złotówką?
07-05-2008  |  Rynek: Komentarz 07-05-2008
30-04-2008  |  Waluty: Komentarz 30-04-2008
29-04-2008  |  Waluty: Komentarz 29-04-2008
23-04-2008  |  Waluty: Komentarz 23-04-2008
23-04-2008  |  Rynek: Komentarz 23-04-2008
22-04-2008  |  Waluty: Komentarz 22-04-2008
Waluty: Kpmentarz popołudniowy 07-01-2008
Autor: Marcin Ciechoński 07-01-2008
Poniedziałkowa sesja była kolejnym dniem dużej zmienności na parze EUR/USD. Po początkowym umocnieniu amerykańskiej waluty do poziomu 1,4660 w dalszej części dnia kurs zaczął rosnąć i o godzinie 15.30 wynosił 1,4720.
Wciąż możliwe jest pokonanie bardzo istotnego oporu na poziomie 1,4750 co otworzyłoby drogę do wzrostów na nowe szczyty. Bliskość tego oporu powoduje jednak dużą zmienność kursów, dlatego też należy liczyć się z możliwością wystąpienia ponownego dynamicznego odpadnięcia kursów od wspomnianego oporu. Dopiero zamknięcia dnia powyżej 1,4750 będzie w miarę wiarygodnym sygnałem do dalszych wzrostów.

Dzisiaj poznaliśmy istotne dane ze strefy euro. Okazało się, że inflacja PPI wzrosła tam mocniej niż zakładały prognozy. W relacji rok do roku wzrost cen wyniósł 4,1% wobec oczekiwań na poziomie 4%. Ten "jastrzębi" czynnik został jednak w pewnym stopniu zniwelowany słabym odczytem indeksu nastrojów w gospodarce, który spał do poziomu 104,7 pkt wobec ostatniego odczytu na poziomie 104,8 pkt.
Także jutro zostaną opublikowane istotne dane ze strefy euro. Poznamy bowiem PKB w III kwartale oraz sprzedaż detaliczną w listopadzie. Najważniejsze jednak będą czwartkowe decyzje ECB oraz Banku Anglii w sprawie stóp procentowych.
Jeśli chodzi o rynek krajowy to nadal pozostawał on w dużej korelacji do rynku międzynarodowego. Poranne osłabienie złotego wobec dolara zostało szybko odrobione za sprawą spadku kursu EUR/USD, natomiast kurs EUR/PLN w dalszym ciągu pozostaje w konsolidacji. Duże uzależnienie kursów rodzimej waluty od sytuacji na świecie jest w tym tygodniu wzmacniane brakiem ważnych publikacji z polskiej gospodarki. W takiej sytuacji jednak rynek PLN może zwrócić uwagę na zachowanie walut naszych sąsiadów, zwłaszcza na ostatnie osłabienie węgierskiego forinta.



Źródło: DM TMS Brokers S.A.
+ dodaj komentarz
drukuj
prześlij na email
powrót
do góry
 Brak komentarzy
Tego artykułu jeszcze nie skomentowano. Bądź pierwszy...

Biznes-Firma.pl / Waluty: Kpmentarz popołudniowy 07-01-2008

Copyright by Biznes-Firma.pl - Wszystko dla Twojej Firmy (c) 2008 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone Kontakt  I  Reklama  I  Mapa serwisu  I  Polityka prywatności  I  O nas