dodaj do ulubionych

ustaw jako startową

Strona Główna    |    Praca    |    Reklama    |   Kontakt

Czwartek, 8. styczenia 2009

Porady dla Firm
Biznes Wiadomości
Podatki
Pomysł na Biznes
Biznesplan
Spółki
Moja Firma
Marketing i Reklama
Jak założyć firmę
Formularze Podatkowe, umowy
Wskaźniki, progi podatkowe
Kalkulatory VAT, NIP i inne
Biznes Forum
Kalendarz podatkowy
Newsletter
Szkolenia biznesowe
Księgarnia biznesowa
Wiadomości na Twojej stronie
Giełda Biznes Ofert
Centrum Finansowe
Kanały RSS
W jaki sposób dążysz do zwiększenia oglądalności Twojej strony firmowej?
Zakup reklamy
Pozycjonowanie w wyszukiwarkach
Marketing wirusowy
Nie przejmuje się tym
Nie mam strony firmowej

 

Tu jesteś : Podatki / Szkolenia niepełnosprawnych pracowników

Szkolenia niepełnosprawnych pracowników
Autor: Sylwia Domańska 10-09-2007
Zmieni się sposób finansowania szkoleń pracujących osób niepełnosprawnych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Tak wynika z projektu rozporządzenia ministra pracy i polityki społecznej w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy na szkolenia niepełnosprawnych pracowników.
Z dotacji na szkolenia niepełnosprawnych pracowników będzie można sfinansować wynagrodzenie prowadzących zajęcia oraz zakwaterowanie i wyżywienie uczestników.

Wysokość dofinansowania dla małych i średnich przedsiębiorców nie przekroczy 55 proc. kosztów szkolenia specjalistycznego oraz 90 proc. wydatków na szkolenia ogólne. W przypadku pozostałych firm maksymalne dopłaty wyniosą odpowiednio 45 proc. oraz 70 proc.

Aby uzyskać refundację wydatków poniesionych na szkolenie, pracodawca będzie musiał złożyć wniosek do starosty właściwego ze względu na siedzibę przedsiębiorstwa. Musi on zawierać m.in. informację o stanie zatrudnienia, w tym pracowników niepełnosprawnych, oraz o liczbie osób, które wzięły udział w szkoleniach. Pracodawcy będą musieli także złożyć oświadczenie, że nie zalegają z wymagalnymi zobowiązaniami wobec PFRON.

Przed przelaniem pieniędzy na rachunek bankowy firmy, pracodawca będzie musiał przedstawić dokumenty potwierdzające poniesione koszty związane z przeprowadzeniem szkoleń.

Źródło: Gazetaprawna.pl
+ dodaj komentarz
drukuj
prześlij na email
powrót
do góry
 Brak komentarzy
Tego artykułu jeszcze nie skomentowano. Bądź pierwszy...

Biznes-Firma.pl / Podatki / Szkolenia niepełnosprawnych pracowników

Copyright by Biznes-Firma.pl - Wszystko dla Twojej Firmy (c) 2008 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone Kontakt  I  Reklama  I  Mapa serwisu  I  Polityka prywatności  I  O nas