Tu jesteś: Przemysł,Firmy

Uproszczenia prawne dla przedsiębiorców

dodano: 16-07-2007 - Sylwia Domańska

Komisja Europejska przedstawiła 10 lipca 2007 r. komunikat zawierający propozycje działań na rzecz uproszczenia otoczenia biznesowego dla przedsiębiorstw w obszarach prawa spółek, rachunkowości i audytu.

Celem proponowanych działań jest redukcja obciążeń administracyjnych nakładanych na przedsiębiorców przez regulacje Unii Europejskiej. Parlament Europejski, państwa członkowskie UE i wszystkie zainteresowane podmioty mogą, do połowy października 2007 r., zgłaszać uwagi i komentarze do komunikatu Komisji i zawartych w nim propozycji. Komentarze można przesyłać na adres e-mail: Markt-F2@ec.europa.eu.

Kluczowe propozycje Komisji Europejskiej obejmują: uchylenie tych dyrektyw prawa spółek, które dotyczą głównie krajowych sytuacji oraz usunięcie pewnych obowiązków informacyjnych wynikających z dyrektyw prawa spółek; uproszczenie wymogów związanych z ujawnianiem informacji, tak dla przedsiębiorstw, jak i sektorów; dalsza redukcja wymogów związanych z raportowaniem i audytem wobec małych i średnich przedsiębiorstw.

Komunikat stanowi kolejny etap w szerokim procesie upraszczania prawa, realizowanym poprzez unijną inicjatywę Better Regulation. 10 lipca 2007 r. zostały zakończone prace nad redukcją obowiązków informacyjnych nakładanych przez trzecią i szóstą dyrektywę prawa spółek (dyrektywy dotyczące łączenia i podziału spółek akcyjnych notowanych na giełdzie).
 
Źródło: Podatki.pl


Brak komentarzy

Tego artykułu jeszcze nie skomentowano. Bądź pierwszy...