Jest dopuszczalne jawne komentowanie przez spółkę sądowych wyroków ich dotyczących, byle bez przekłamań i w odpowiedniej formie.
Do wypowiedzi w imieniu spółek, firm czy samych biznesmenów stosuje się te same rygory jak do zwykłych ludzi. Nie ma nic dziwnego w tym, że spółka informuje o wyroku jej dotyczącym i wyjaśnia jego skutki. Należy jednak pamiętać, by nie tworzyć żadnych ekscesów w komentowanych wyrokach, podawania nieprawdziwych faktów, poniżania decyzji sądu i nie odstępować od oficjalnej, ogólnie przyjętej formy. W przeciwnym wypadku narażamy się na odpowiedzialność karną.
Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie wyroki są ostateczne, gdyż w sądach istnieją instancje. Kontrahenci firmy, na którą został wydany wyrok sadowy, powinni brać pod uwagę jednak treść wyroku, a nie sam komentarz zainteresowanego podmiotu.

