Tu jesteś: Gospodarka

Nowelizacja prawa upadłościowego i naprawczego

dodano: 20-02-2007 - Anna Dziedzic

Jak informuje "Gazeta Prawna" Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowuje projekt nowelizacji prawa upadłościowego i naprawczego.

Wymieniona ma zostać jedna trzecia obowiązujących przepisów. Dokument jest już po uzgodnieniach w resortach i wkrótce trafi pod obrady rządu.

Jak przewiduje projekt nowelizacji, niewypłacalni przedsiębiorcy będą mogli wszczynać postępowanie naprawcze, a wierzyciel wnioskujący o upadłość dłużnika będzie musiał wpłacić zaliczkę na postępowanie.

Dziennik podaje, że projekt porządkuje dotychczasowe przepisy, usuwa błędy i nieścisłości. Ma umożliwić między innymi łatwiejsze wszczynanie postępowania naprawczego przez przedsiębiorców, w przypadku, gdy suma ich zadłużeń nie przekroczy 10 procent wartości księgowej majątku, a opóźnienie w spłacie długu nie będzie dłuższe niż 3 miesiące.

Proponowane zmiany mają także przyspieszyć możliwość zawierania układu, ponieważ zlikwidują podziały wierzycieli na kategorie.



Brak komentarzy

Tego artykułu jeszcze nie skomentowano. Bądź pierwszy...