Jak ma być Równo to i niech będzie równo,wkońcu jesteśmy w Unji.a może tylko mi się wydaje.???
Połowa nowo wybudowanych mieszkań i 80 procent remontów może po 2007 roku zostać objętych 22-procentowym podatkiem VAT. Przed takim skutkiem wprowadzenia w życie rozwiązań proponowanych przez ministra finansów przestrzegł Związek Pracodawców - Producentów Materiałów dla Budownictwa.
Prezes tej organizacji Ryszard Kowalski podkreślił, że projektowane przez Ministerstwo Finansów rozwiązania zmierzające do utrzymania 7-procentowej stawki VAT w budownictwie mieszkaniowym będa dotyczyć wyłacznie nabywanych gotowych mieszkań i usług o wysokim wkładzie robocizny. Zauważył, że takie rozwiązania będą służyć bogatszym grupom społeczeństwa i dodał, że niższym VAT-em będą wspierane rodziny majętniejsze, które będzie stać na zakup mieszkań i domów od developerów. Zaznaczył, że osoby budujące mieszkania i domy sposobem gospodarczym weszłyby przy takim rozwiązaniu już od przyszłego roku w 22-procentowy VAT.
Polska musi do końca 2007 roku dostosować stawkę VAT na domy i mieszkania do wymagań unijnych. Według rządu, prawodawstwo unijne dopuszcza obniżoną stawkę VAT jedynie w budownictwie realizowanym w ramach polityki społecznej. Obniżona stawka nie objęłaby budownictwa gospodarczego. Według prezesa Kowalskiego, budownictwo realizowane sposobem gospodarczym wymaga wsparcia poprzez wydłużenie obowiązywania przepisów o zwrocie VAT-u.
Komentarze
Jak ma być Równo to i niech będzie równo,wkońcu jesteśmy w Unji.a może tylko mi się wydaje.???

