Tu jesteś: Finanse

Firmy niechętne zadłużaniu

dodano: 18-07-2010 - Arkadiusz Caryk

Klienci indywidualni chcą się zapożyczać, firmy już nie – wynika z sondażu „Parkietu” przeprowadzonego wśród analityków.

Jak informuje gazeta, w obecnym roku może nastąpić wzrost portfela kredytów detalicznych na poziomie od 8 do 10 proc. Przeciwko pożyczkom nic nie mają klienci indywidualni. Inaczej jest z przedsiębiorstwami, które ciągle nie potrafią w pełni wykorzystać swojego potencjału. Jeśli już zdecydują się na nowe przedsięwzięcia, to zazwyczaj finansowane są one ich własnym kapitałem.

Zdaniem niektórych analityków istnieje szansa, że w niedługim czasie klienci instytucjonalni przychylniej spojrzą na kredyty krótkoterminowe. Choć na powrót kredytowego boomu nie ma na razie szans.


Źródło: "Parkiet" / interia.pl


Komentarze

Podobny problem dodał : ~Słońce_Peru, 19-07-2010 21:15
Może i indywidualni chcą brać kredyty ale za bardzo nie wiedzą gdzie warto. Robię mały remont i muszę dodatkowo wymienić okna (nie sadziłem że są w tak fatalnym stanie) Kredyt jak nic. Tylko gdzie warto szukać?
kredyt na firme dodał : ~Eagle1, 19-07-2010 15:42
Popatrz na oferty bankow, zrob rekonesans, spytaj znajomych, a na pewno nie zapomnij odwiedzic ktoregos z doradcow finansowych
a ja bym wzial kredyt [3] dodał : ~marceli, 18-07-2010 19:49
a ja mam wlasna firme i potrzebuje kredytu, ale problemem jest ze banki malym przedsiebiorcom niechetnie pozyczaja. Gdzie szukac jakiegos przyjanego banku?